Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

دانلود کتاب معماری روز دنیا به سبک ایرانی – معماری ایرانی

۱۱ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر

دانلود کتاب معماری روز دنیا به سبک ایرانی

دانلود کتاب معماری روز دنیا به سبک ایرانی

جغرافیا ، تکنیک ، مصالح ، کارکرد ، استفاده ، عملکرد و … همگی ابزار معماری هستند . اما امروزه کار معماری فراتر از این هاست .در واقع دیگر اثر شاخص معماری زمانی اتفاق می افتد که در آن خلاقیتی به کار رفته باشد . که این خلاقیت توسط یک معمار درک و توسط افراد عادی لمس می شود .
معماری به مانند یک انسان که در دوره پارینه سنگی در نوزادی خود در داخل غارها سکونت می کرد ، در دوره کودکی همراه با مادها در کنار چغازنبیل ، دوره نوجوانی همراه با ساسانیان برای جشن ها به تخت جمشید می رفته و دوره جوانی خود را با ساختارشکنی از پوسته خارج شدن گذراند .

هم اکنون که از این دوره نیز عبور کرده است به پوشش ها و خصلت های متفاوتی احتیاج دارد و علاوه بر نیازهای ظاهری و استحکامی باید جوابگوی احساسات روانی نیز باشد . به بیانی همان گونه که استاد ارجمند سید هادی میرمیران در یکی از مصاحبه های خود می گوید :

« همان طور که یک انسان می تواند بفهمد عاشق شده یا خیر ، در معماری و طراحی امروز نیز همین طور است و یک معمار می تواند بگوید آیا یک طرح ، یک طرح معمارانه است یا خیر »

در این کتاب تلاش شده است گامی چند در راستای بستر تلفیق معماری سنتی ایران و سبک مدرن آن برداشته شود . به نظر نگارنده ، شرط ارتقاء معماری ایران و ورود به حوزه فکری در حیطه فرهنگی کشور و ایفای نقش دوباره در سبک های معماری جهان در گرو توجه به زیربناهای معماری تاریخی و کانسپتهای آن و همچنین استفاده از یافته های روز دنیاست .

با این مقدمه به استقبال دانلود کتاب معماری روز دنیا به سبک ایرانی می رویم .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : مهدی مژدهی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : ۲۰٫۵ مگابایت
تعداد صفحه : ۱۶۰

منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

لینک کوتاه مطلب

http://1000book.ir/?p=604

برچسب ها

مطالب مشابه