Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

دانلود کتاب انسان شناسی و فلسفه اخلاق – انسان شناسی در مکاتب فلسفی

۲۰ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر

دانلود کتاب انسان شناسی و فلسفه اخلاق

دانلود کتاب انسان شناسی و فلسفه اخلاق

کتاب انسان شناسی و فلسفه اخلاق (گذشته و آینده انسان) به قلم محمود رضاقلی کوششی است در راه‌گشایی تبیین واقع‌بینانه انسان بر پایه روش‌شناسی تطبیقی و سنجش آخرین دستاوردها و دیدگاه‌های علمی، فلسفی و دینی از انسان؛ بی‌آنکه مرز و دیواری نفوذ‌ناپذیر میان معارف فوق گذارده شود.
ضرورت پاسخ به پرسش‌های گوناگون درباره گذشته و آینده انسان، ذهن جستجوگر این فرزانه “تنها” و “یگانه” هستی را از هزاران سال پیش تاکنون به خود مشغول داشته است. انسان در نگاه کل‌گرایانه (فلسفی) به خویشتن، در جستجوی پاسخ به این پرسش‌ها بوده است:

از کجا به این جهان آمده است؟ برای چه به این جهان آمده است؟ چگونه باید در این جهان زندگی کند؟ و…

و در نگاه جزء‌گرایانه (علمی) به خود، می‌خواهد بداند که: چگونه به ویژگی‌های انسانی دست یافته است؟ چه پیوند‌ها و مناسباتی با طبیعت بی‌جان و جاندار دارد؟

منشأ و سرچشمه انگیزه‌های او کجاست و چگونه پدید آمده است؟ چگونه باید به هر یک از نیازهای خود پاسخ دهد؟ ابعاد وجودی و عناصر بنیادی ساختمان وجودی او کدامند؟ آیا رفتار انسانی قابلیت تغییر دارد؟ و…

گذشته و به‌ویژه آینده انسان همچنان برای بسیاری مبهم و تاریک است؛ و انسان بر انگیزه‌های رفتاری، ابعاد وجودی، توانایی‌ها و جایگاه ویژه خویش در هستی اشراف ندارد. از سوی دیگر، “تبیین انسان” یک نگاه کل‌گرایانه است که اساسا نیازمند انسان‌شناسی، فلسفه اخلاق، نظریه بازگشت انسان و سرانجام‌شناسی جهان است؛

معارفی که با وجود پیشرفت در امر نظریه‌سازی همچنان گرفتار ساده‌سازی و خیال‌پردازی بوده و ماهیتا نیز از قابلیت اثبات تجربی نظریه‌های خویش بی‌بهره است.

بنابراین، برای گشودن راه شناخت جامع و واقع‌بینانه انسان باید بر دستاوردهای به اثبات رسیده علوم زیستی، اصول نظری راهنمای علم و تعقل منطقی متکی بود.

زیرساخت‌های معرفتی “تبیین انسان” اساسا و ماهیتا از یکدیگر جدایی ناپذیرند. پایه “انسان‌شناسی” اگر چه بر علوم مربوط به طبیعت جاندار استوار است؛

این کتاب را مولف آن « محمود رضا قلی » به « وبسایت تک بوک » اهدا نموده اند .

دانلود کتاب انسان شناسی و فلسفه اخلاق ، از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : محمود رضاقلی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : ۵٫۶ مگابایت
تعداد صفحه : ۳۵۰

منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

لینک کوتاه مطلب

http://1000book.ir/?p=731

برچسب ها

مطالب مشابه